Děkujeme
za zájem

Milan Toupal a jeho tým makléřů
Ikona zavřít

Pro koho je vaše nemovitost nejvhodnější? Zkušený makléř radí
s pronájmem.

Trápí vás, že vaše nemovitost nepatří k těm nejlépe řešeným a vy nemáte prostředky na rozsáhlou rekonstrukci?
I tak ale můžete upravit pár detailů, aby váš byt zájemce zaujal. Realitní makléř radí, komu a jak nemovitost nabídnout, aby šla na dračku.

“Máme 20 let zkušeností a známe preference zákazníků. Jejich rozhodování ovlivňují malé detaily, které pro ně mají ale velkou přidanou hodnotu,” komentuje Milan Toupal z T&T Reality.

Jak nejlépe pronajmout malou garsonku?

Malometrážní byty jsou nejčastěji využívané jako přechodné bydlení pro studenty a mladé páry nebo jako doplňkové bydlení pro manažery, kterým se byt hodí na přespání kvůli práci. Zákazník v tomto případě sleduje chytré využití malého prostoru. Nezapomeňte se inspirovat a kreativně využít každé místo. Drobnost jako dostatečné množství háčku a poliček v koupelně a kuchyni je k nezaplacení.

Kdo nejčastěji hledá 2kk, 2+1 nebo 3kk a jaké má očekávání?

O takový byt má zájem celé spektrum zákazníků.

Studenti - čeští i zahraniční

Velké byty mají rádi studenti. A to hlavně díky ušetřeným penězům za sdílené bydlení. Každý využívá svůj pokoj jako malý byt. Myslete ale na to, že společné prostory jsou místem pro všechny.

Čemu věnovat pozornost:

Nezdá se to, ale v očích těchto zákazníků hrají takové detaily významnou roli.

Speciální sortou jsou potom zahraniční studenti a tzv. “erasmáci”. Vypozorovali jsme, že nemají rádi dřevěné podlahy a parkety, za které by vám Češi trhali ruce. Přijde jim to nehygienické.

Z naší zkušenosti vyplývá, že preferují lino, vinyl nebo dlažbu. Nebojte se taky trochu vyššího nájmu. V Čechách je pro cizince levno, obzvlášť pro ty ze Západu. Pro cizince je nezbytné základní vybavení bytu v podobě nábytku a spotřebičů.

Co od pronájmu bytu očekávají studenti? 

Rodiny a mladé páry

Byt o více než jedné místnosti je ideální i pro mladou rodinu nebo pár chystající se k jejímu založení (na to se ale u prohlídky, prosím, neptejte 🙏). V případě pronájmu máte určitou jistotu, že dalších několik let nebudete muset hledat další zájemce. Už jste se někdy stěhovali s dětmi? :)

Ovšem požadavky na byt se v takovém případě liší od studentů:

Čím zaujmout rodinu, která hledá bydlení?

Ať už máte jakýkoliv byt, nezapomínejte, že na detailech záleží. Vy jako majitelé můžete mít spoustu věcí okoukaných. Nezapomeňte vždy pečlivě uklidit a doporučujeme i vymalovat. Dělá to mnohem lepší dojem, než omakané zdi kolem vypínačů. Ve vybaveném zabydleném bytě se to možná ztratí, ale s vystěhovaným nábytkem to bije do očí. V dalším článku se s vámi podělíme o tipy, jak vybrat toho správného nájemníka, a na co si dát pozor při podpisu smlouvy i během jejího ukončení.